Kat(Kickasstorrents) kapandıktan sonra torrent açısından bir çok kişi öksüz kaldı. İnternette isyan seslerini ve alternatifsizlikten yakınan insanları duymak içten bile değil. Aslında alternatif yok değil, sadece bir çok site kendi kendisinin reklamını yapacak potansiye sahip değil diyebiliriz. Bu yazıda özellikle private trackerlerden bahsetmeyeceğim. Kickasstorrents gibi public hizmet veren ve onun ruhunu yakalayabileceğiniz ve halen daha arayarak istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz tracker ve siteleri gözden geçireceğiz. Sıralama en iyi yada en popüler göz önünde bulundurularak yapılmamıştır haberiniz de olsun.

1- Extratorrent

Oldukça popüler bir trackerdir ve public olarak aradığınız bir çok torrenti bulabilirsiniz. Özellikle güncel olan her ne varsa bulma olasılığınız yüksek. Birkaç repackerin de burada oyun repackleri yapıp yayınladığından bahsetmekte fayda da var. Tek tük sahte torrentler bulmak mümkün.

2- 1337x

Yine Extratorrent benzeri günceli takip eden bir tracker. Son günlerde yeni bir giriş sayfası eklediler ve dizayn olarak site çok daha güzel bir hale geldi. Torrent ve seed sayısı extratorrent ile yarışabilir düzeyde. Tabi torrentlerde farklı trackerler de iç içe geçmiş durumda.

3- Zooqle

Özellikle diziler için biçilmiş kaftan ama diğer bir çok şeyi de bulmak mümkün. Popüler torrentler ana sayfada listelenmekte beklendiği gibi. Özellikle televizyon dizileri için takvim hizmeti de sunmakta bu site buradan release zamanlarını takip edebiliyorsunuz ki bu orijinal bir yaklaşım. Ayrıca site sadece onaylanmış torrentleri yayınlıyor.

4- TorrentDownloads

Kat benzeri bir dizayna sahip ve benzer hizmet vermeye çalışan bir site. Torrentleri çoklu tracklerlara bağlı ve seed sayıları çok iyi olsa da torrent yorumları kat ile karşılaştırılamayacak derecede az.

5- EzTV

Sadece TV dizileri için hizmet veren bir tracker. Release takipleri “Show List” bölümünden yapılabiliyor ve bir çok diğer public tracker da aslında bu sitenin torrentlerini yayınlıyor diyebiliriz. Dizileri için oldukça başarılı bir site.

6- GloDLS

Kat’e en çok benzeyen site diyebilirim. Aktif forumları, torrentleri sürekli inceleyen ve her türlü virüs ve sahte torrent olayını kaldıran aktif moderatör ekibi de mevcut. Tabi Kat kadar ünlü değiller henüz ancak kesinlikle hak ediyorlar diyebilirim. Seed sayıları gerçekten çok iyi, güncel bir çok şeyi bulabileceğiniz gibi forumlarda bulamadıklarınızı talep de etmeniz mümkün. Kesinlikle çok başarılı bir site aktif olarak kullanmaya değer.

7- PreDB

Aktif olarak release takibi yapmak istiyorsanız anlık olarak bir çok kaynaktan nelerin yayınladığını takip eden genel bir site. Release sayılarını görebilir, dakika başına takip edebilir, kategorilere ayırabilirsiniz. Biraz daha teknik biriyseniz çok faydalı bir site.

8- Ali213

Çinli bir repacker olan Ali213 grubu özellikle pc oyunlarını çince olarak birleştirip bir setup ile hızlı kurulumunu sağlayan torrentler oluşturuyor. Günlük olarak güncelleniyor bu liste ancak site de, oluşturduğu setuplar da çince. Çok zor değil gerçi setupu yada siteyi takip etmek çünkü çok kolay bir şekilde google translate ile dahi siteyi çevirip mantıklı hale getirebiliyorsunuz. Oyuncu iseniz çok faydalı bir tracker.

9- Torrentproject

İsveçli bir proje olan torrent project 300’den fazla public torrent trackeri takip edip tek bir arama motorunda birleştiriyor. Tüm torrent sitelerinde ayrı ayrı aramakla uğraşmak istemiyorum tek yerde yaziyim bütün sonuçlar çıksın istiyorsanız bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

10- Fitgirl Repacks

Rus bir ablamız olan Fitgirl oyun repackleri yapıyor (Repack oyunları bütün update ve yeni dlcleriyle tek bir setup haline getirip en son versiyonunu sunmak demek oluyor kısaca) Bu site bir tracker değil sadece bu ablamızın yaptığı repackleri anlık takip edip gelecek yeni oyunları görmenizi kolaylaştırıyor. Oldukça ünlüdür kendisi. Ayrıca mail adresinizi bırakıp yenilerin direk mailinize düşmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Liste şimdilik bu kadar. Bu listeye private yani özel trackerları eklemedik ve hiçbir şekilde var olan tüm alternatifler bu kadardır demiyorum. Her ay sürekli yeni siteler ve tracklerler ortaya çıkmakta ve bunların çoğu büyük potansiyeller barındırıyor. Eğer listede yer almayan sizin de “bence çok iyi” dediğiniz siteler varsa yorumlar bölümünde paylaşmanız herkes için faydalı olabilir.

(16.626 kez ziyaret edilmiş, bugün 1)